7.6.09

Czy to jesień? | Is it autumn?

Ostatnio jest tak zimno, że już sama nie wiem, czy mamy wiosnę, czy jesień. Dzięki temu zdążyłam już wypróbować Miętowy Szal, zarówno w domu jak i w przestrzeni publicznej. Niestety sprawdziłam też na własnej skórze, że na bardzo zimną pogodę jest on niewystarczający, skutkiem czego od dwóch dni umieram na przeziębienie. Bardzo przepraszam, ale w związku z tym chwilowo nie nadaję się do zdjęć – pokażę Wam szal, jak już wyzdrowieję.

It’s been so cold here recently I’m not sure anymore which season it is now. Thanks to that, the Mint Shawl has already proved useful a few times, at home as well as in public places. Unfortunately, it also proved to be not enough in very cold weather and I’ve been dying of a cold for two days. I’m sorry but this also means that I’m not fit to be taken photos of – I’ll show you the shawl when I get better.

Ale są inne rzeczy o których można pisać. Przędzenie coraz bardziej mi się podoba, choć nie czuję się jeszcze całkiem pewnie. A już na tym filmie wygląda na znacznie prostsze niż jest w rzeczywistości.

But there are other things to blog about. The spinning is really growing on me, although I’m not very confident yet. In this video it looks much easier than it really is.

A wczoraj głosowałam na ulubione w nowej kolekcji DROPS. Czy ktoś już oglądał? Jest kilka ślicznych sweterków przez głowę i kilka ładnych rozpinanych. Zdjęcia nie chcą się przekopiować, więc tylko powiem, że z pulowerów najbardziej podobają mi się u-559 i z-442, a z rozpinanych u-573 i z-438. Rewelacyjne są te długie swetry, na przykład ee-269, i myślę, że z tej wełny, którą przędę, mogłabym zrobić u-555. (Te cyfry wyglądają okropnie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.)

And yesterday I voted my favourites in the new DROPS collection. Have you seen it? There are some lovely pullovers and a few nice cardigans. The photos won’t be copied to desktop so I’ll just say my favourites are u-559 and z-442 for pullovers and u-573 and z-438 for cardigans. The long pullovers are just fabulous, ee-269 for example, and I think I might make u-555 out of the yarn I’m spinning. (Those numbers look horrible but I can’t think of any other way.)

Na koniec ogłoszenie: 14 czerwca wybieram się sztrikować publicznie do najbardziej publicznego punktu w Katowicach, czyli do Silesia City Center. Wszystkich chętnych zapraszam na 15.00, spotykamy się koło fontanny!

I don’t think it’s useful for any non-Polish speaker, but I’ll post it in English just in case: on the 14th of June I’m planning to knit in public in Silesia City Centre in Katowice. If there’s anyone who’d like to join in, we’re meeting at 3.00 p.m. at the fountain!
generated by sloganizer.net